Keyifli Hayatın Dergisi

ZARİF VE BAŞARILI – TUĞBA SARIÇAM

789 0
   

BAŞKENT’İN BAŞARILI İŞ KADINLARINDAN, ZÜMRÜT AVİZE’NİN GENÇ KUŞAK TEMSİLCİSİ TUĞBA SARIÇAM İLE ZÜMRÜT AVİZE VE STİLİ HAKKINDA KEYİFLİ BİR SOHBET GERÇEKLEŞTİRDİK.

Geniş ürün yelpazesi ile farklı tarzlara hitap etmeyi başaran Zümrüt Avize’nin genç kuşak temsilcisi Tuğba Sarıçam ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Hayatı planlı yaşamayı sevdiğini ve prensipleri olduğunu belirten Sarıçam, Zümrüt Avize ve moda hakkındaki sorularımızı yanıtladı.

IMG_0625

Öncelikle biraz kendinizden bahseder misiniz?
Üniversite eğitimimi Ankara’da tamamladım. İşletme bölümünde lisans eğitimi aldıktan sonra yüksek lisans eğitimimi dış ticaret üzerine aldım. 2009 yılında eşimle tanıştık ve aynı yıl evlendik. Ecem ve Sare isminde iki kızımız var. Zamanımın büyük bir kısmını onlarla geçiriyorum. Aynı zamanda aile şirketimiz olan “Zümrüt Avize ve Aksesuar” ile aktif olarak iş hayatının içindeyim.

001

Eşinizle nasıl tanıştınız?
Eşim ile ortak bir aile dostumuzun evinde tesadüfen tanıştık. Kısa bir süre sonra nişanlandık. Nişanlandıktan bir kaç ay sonra da evlendik.

Zümrüt Avize’nin kuruluşu ve ağırlıklı faaliyet gösterdiği konular hakkında bilgi alabilir miyiz?

Zümrüt Mağazası olarak kuruluşumuz 1950 yılına kadar dayanmaktadır. Halı, mobilya, beyaz eşya ve aydınlatma sektörlerinde faaliyet göstererek başlayan ticaret serüvenimizi genç nesil olarak yeni bir solukla Ankara Siteler’de yer alan Zümrüt Avize ile sürdürmekteyiz. Yalnızca aydınlatma değil, aynı zamanda tamamlayıcı unsur olan aksesuar çeşitlerimizi de müşterilerimizin beğenisine sunmaktayız. Proje tasarımlarımızla da sektördeki faaliyetlerimize devam etmekteyiz.


Zümrüt Avize’nin ürün yelpazesinde neler var?

Her zevke, her fikre hitap etmeye çalışıyoruz. Bu yüzden tüm yenilikleri, tüm trendleri yakından takip ediyoruz. Mağazamıza gelen misafirlerimiz İtalyan tarzının izlerini de bulabilir, Osmanlı tarzının mistik tarzını da… Klasik, modern, avangarde tarzda pek çok çeşidi müşterilerimizin beğenisine sunmaktayız.

020

Yaşam tarzınızı nasıl ifade edersiniz?
Prensipleri olan bir insanım. Anlık kararlar almak, kuralsız yaşamak bana göre değil. İleriye yönelik her şeyi planlarım ve hayatımı o plana göre yönlendirmekten hoşlanırım. Fakat artık iki çocuğum olması nedeniyle planlarımdan ve kurallarımdan taviz verebiliyorum.

IMG_0644

Stilinizi nasıl tanımlarsınız?
Yerine ve zamanına göre şık veya spor giyinebiliyorum. Genellikle rahatıma düşkün olduğum için spor parçalar tercih etsem de şık giyinmekten hoşlanırım.

003


Dolabınızda olmazsa olmaz parçalar nelerdir?

Jean parçalar ve basic t-shirt’ler, küçük siyah elbiseler dolabımın olmazsa olmaz parçaları arasındadır.

IMG_0661


Modaya bakış açınızı anlık kararlarınız mı belirler yoksa yaşam tarzınız mı?

Modaya bakışımı bazen anlık kararlarım belirler bazense stilim. Yani ikisi de etkili oluyor.

007-008

Alışverişte anlık kararlar mı verirsiniz yoksa planlı mı hareket edersiniz?
Beğendiğim parçaları hiç düşünmeden alır çıkarım. İstediğim özel parçalar için planlı olarak alışverişe çıktığım da olur.

021


Özel hayatınızda bir gününüz nasıl geçiyor?

Önceliğim her zaman ailem, eşim ve kızlarımdır. Güne kızlarımı yuvaya bırakarak başlıyorum. Daha sonra mağazaya gidiyorum. Mağazadan biraz erken çıkıp özel işlerimi ve alışverişlerimi yapıyorum. Sonra kızları alıp tekrar eve dönüyorum.

Yılbaşı gecesi için planlarınızı öğrenebilir miyiz?
Yılbaşı gecesi için kesinleşen bir planım yok. Ama yılbaşı gecesini öncelikli olarak evde ailemle birlikte geçirmeyi tercih ediyorum. Çocuklarım olmadan önce yılbaşını hiç evde geçirmezdik. Ama artık kızlarımla evde olmak daha keyifli oluyor.

Yeni yıldan beklentileriniz nelerdir?

Klişe olacak ama yeni yılda sağlık, huzur ve mutluluk diliyorum. Özellikle ülkemizde barış ve huzur olsun istiyorum.

Bu keyifli çekim ve samimi sohbet için teşekkür ediyoruz.
Ben teşekkür ederim. Benim için de çok keyifliydi.

   

İlgili Haberler

YORUM YAPIN

Your email address will not be published.