Keyifli Hayatın Dergisi

ZİYA TACİR’İN ‘PEOPLE’S PALACES’ SERGİSİ ÜNLÜ İSİMLERİ BULUŞTURDU

373 0
   

Başarılı fotoğraf sanatçısı Ziya Tacir, mekan fotoğraflarından oluşan yeni sergisini şık bir davetle beğeniye sundu. Galeri Merkur organizasyonuyla Eski Bomonti Bira Fabrikası’nda açılışı gerçekleştirilen sergi sanat, iş ve sosyal yaşam dünyasının ünlü isimlerini bir araya getirdi.

Çok sayıda davetlinin katıldığı gecede konuklar “People’s Palaces” sergisine tam not verdi. Serginin açılış davetinde konuklarına çalışmaları hakkında bilgi veren sanatçı, mimari açıdan önemli yapıların iç ve dış mekanlarına, günümüz metropollerinin sunduğu manzaralara, sanayi ve üretim tesislerinin sunduğu görüntülere öncelikli olarak eserlerinde yer verdiğini belirtti.

Binaların mevcut durumlarını fotoğraflarken siyasi ve kültürel tarihinden gelen eski dokuları, mimari detayları izleyiciye aktarmaya önem gösterdiğini belirten Tacir “Stockholm ve Moskova metro fotoğraflarıyla izleyiciyi ‘Kültürel Kimlik’ ve ‘Kent Kimliği’ başlıkları ile mimari arasında daha yakın bir ilişki kurabilmesi için bu kez terkedilmiş mekanlardan çıkararak canlı ve sürekli gelişen iki metro ağının içerisine dahil etmek istedim. Mimari yapılar ve birbirinden farklı üslup ve anlayışlar ile gelişen bu iki metro ağı sisteminin fotoğrafları tıpkı canlı birer organizma gibi” dedi.

   

İlgili Haberler

YORUM YAPIN

Your email address will not be published.